Genelkurmay: Bingöl saldırısını PKK yaptı

Genelkurmay Başkanlığı, Bingöl'deki emniyet müdürüne yönelik saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Eylemin 'bölücü terör örgütü' tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Genelkurmay, Bingöl'de iki polisin şehit, il emniyet müdürünün yaralanması olayıyla ilgili açıklama yaptı. Genelkurmay'ın sitesinde yer alan açıklama şöyle;

"Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Bingöl / Merkez'de, İl Emniyet Müdürü ve beraberindeki ekibe yapılan silahlı saldırıyı müteakip, olay yerinden kaçan Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin yakalanması maksadıyla, Genç-Bingöl karayolunda, Genç İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin, Genç Köprüsü mevkiinde, birlikte yaptığı yol emniyet ve kontrol faaliyeti esnasında, Yol emniyet ve kontrol görevi icra eden unsurlara, yaklaşan bir araçtan, uzun namlulu silahlarla ateş açılmıştır. Dört Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist iki Piyade Tüfeği ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Olaylarla ilgili olarak adli işlemin başlatıldığı bilgisi alınmıştır."

Haberin tamamı içinhttp://www.ensonhaber.com/genelkurmay-bingol-sal...
Labels: , ,