İzmir'de 6 polis tutuklandı

İzmir merkezli olarak toplam 13 ilde, yasa dışı dinlemelere yönelik olarak yapılan operasyonda gözaltına alınan 32 polisten 6'sı tutuklandı, 16'sı adli kontrollü olarak serbest bırakıldı.

İzmir'de yasa dışı dinlemelerle ilgili operasyon kapsamında dün İzmir Adliyesi'ne getirilen 32 polisin tamamı, üç grup halinde, tutuklanmaları istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Sulh ceza hakiminin ifadelerini aldığı 22 kişiden, geçmişte İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nde İstihbarat Şube Müdürlüğü, ardından İstihbarat Daire Başkan Yardımcılığı görevlerini yapan, 2011 yılı temmuz ayında Batman İl Emniyet Müdürü olarak atanan,17 Aralık sürecinden sonra ise açığa alınan Hakan Ali Okan ile Kürşat Şenol Yılmaz, Burak Cemal Yılmaz, Hamza Doğan, Haldun Çabuk ve Talha Ülkümen tutuklandı. Tutuklanan 6 kişi dışındaki 16 polis ise adli kontrollü olarak serbest bırakıldı. Son gruptaki 10 kişinin ise sulh ceza hakimliğindeki ifade alma işlemleri sürüyor.

SAYGILI DESTEK VERMEYE GELDİ
Bu arada eski İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakup Saygılı da gece yarısı, İzmir Adliyesi önüne gelerek, gözaltındaki polislerin ailelerini destek verdi. Saygılı, "Kararları mahkeme verdiği için saygı duymak zorundayız. Ama eleştirebiliriz. Uygulamalar, operasyon ve gözaltılar tamamen hukuk dışı" dedi..

Haberin tamamı için:http://www.ensonhaber.com/izmirde...
Labels: