Nasrallah: İsrail yenilmiştir

Hizbullah lideri Nasrallah, İsrail'in bu savaşta başarısız olduğunu söyledi.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'un güneyindeki Dahiye'de, ''Dünya Kudüs Günü'' etkinlikleri kapsamında konuşan Nasrallah, sözlerine 2006'da İsrail-Lübnan savaşında "şehit" olan, yaralanan ve hala tek umudun direniş olduğuna inananların ruhlarını selamlayarak başladı.

Nasrallah, "İsrailliler üç yerleşimcinin kaçırılmasını Amerikan örtbasıyla İsrail saldırısı başlatmak için bir bahane olarak kullandı. Filistin direnişinin peşine düşmek, Gazze'ye karşı savaş açmak istediler. Altın üçlü sonucunu savaşın tayin edecektir: Bu altın üçlü cephedeki sebat, halk ve siyasi direniştir. Tek hedef Hamas değil. Hedef, direnişin Gazze ve diğer her yerde savunduğu her şeydir. Tüm dünyaya diyorum ki, mesele direnişse Gazze zaten şimdiden zafer kazanmıştır. 18. gündeyiz ve görüyoruz ki düşman tek bir hedefe bile ulaşamamıştır. Yüksek ve gür sesle diyorum ki direniş zaten zafer kazanmış durumdadır. Gün geçtikçe, Kudüs Günü'nün kutlanmasının gerekliliğini anlıyoruz bugünlerde, gerçek sorumluluğumuzu anlıyoruz. Gazze şu an davası ile, mücadelesi ile tüm ayrılıkların ve hassasiyetlerin üstündedir. Direniş ambargo kaldırılmadan ateşkesi kabul etmemelidir" dedi.

"İSRAİLLİLER BAŞARISIZ OLDU"
İsraillilerin kafası karışmış vaziyette, düzgün bir hedefleri bile yok" diyen Nasrallah, "Dikkat edin. Geçmişteki savaşlardan öğrendikleri tek şey budur: Beklentilerini yüksek tutmayı bıraktılar. Kaçırılan asker hakkında konuşmuyorlar bile. Gerçek hedefler hakkında konuşmaya cüret edemiyorlar. Gayet ortalama hedeflere sahipler çünkü biliyorlar ki başarısız olacaklar ve beklentiyi yüksek tutmadıkları için insanlarının önünde kötü görünmeyecekler. 'Direnişi 6, 12 saatte bitireceğiz' deyip duruyorlardı. Bir daha soruyorum, kaçıncı gündeyiz bugün? 18. gündeyiz ve evet, İsrailliler başarısız oldular. Kuşatma altındaki Gazze'de direnişi mağlup etmekte başarısız oldular" dedi.

Haberin tamamı için:http://www.ensonhaber.com/nasrallah-isra...
Labels: , , ,