Şahin Alpay: Demokrasi seçimden ibaret değil

Zaman yazarı Şahin Alpay, seçim öncesi bir yazısında oyunu CHP'ye, Sarıgül'e vereceğini duyurmuştu. Şimdi de AK Parti'nin aldığı rekor oyu ve milletin AK Parti'yi açık şekilde desteklediğini görmezden gelerek "Demokrasi seçimden ibaret değil" dedi.

Daha önce yazdığı bir köşe yazısında oyunu "Daha fazla demokrasi için Sarıgül'e vereceğini" açıklayan Zaman gazetesi yazarı Şahin Alpay şimdi de "Demokrasi sadece seçimden ibaret değildir" diyor.

"YÜZDE 44 OY YETMEZ"
Şahin Alpay bugünkü köşe yazısında, AK Parti'nin aldığı rekor oy oranının demokrasinin tam olarak tesisi için yeterli olmadığını savundu, "Özgür medyanın olmadığı yerde demokrasiden söz edilemez" dedi.

İşte Şahin Alpay'ın yazısındaki o bölüm;

"AKP’nin % 44 oy alması, hukuksuzlukların ve yolsuzlukların hesabının sorulmayacağı anlamına mı gelir? Elbette ki, hayır. Demokrasi seçimden ibaret değildir; iktidarın seçimle belirlenmesi kadar yurttaşların temel hak ve özgürlüklere sahip olması, hukuk devleti, yargı bağımsızlığı, özgür medya demektir. Bunların olmadığı yerde demokrasiden söz edilemez."

Haberin tamamı için:http://www.ensonhaber.com/sahin-alpay-demokrasi-...
Labels: , , ,