Sarıgül'den öğretmenlere müjde

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, başkan olması halinde ulaşımı öğretmenlere ücretsiz yapacağını söyledi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, ulaşımdan, imar sorununa, kent meydanlarından 2B arazilerine kadar projelerini NTV'nin "Adaylar Konuşuyor" programında açıkladı. Oğuz haksever'in sorularını yanıtlayan Sarıgül, "istanbul'un değişime ihtiyacı var" dedi.

Sarıgül, "istanbul'un da yeni taze bir güce yeni fikirlere dinamik bir kadroya ihtiyacı var, amacım yurttaşlarımın yüzde 50'si değil yüzde 100'ünü kucaklamak ve hepsinin yüzünü güldürebilmek" dedi.

Hedeflerinde de bahseden Sarıgül, trafik soruna değindi, metro duraklarına ücretsiz park alanları yapılacağını belirtti.

"İş bölgelerinde 4 milyon yurtaşımız haretek etmekte İstanbul'da raylı sistemleri ön palan çıkaracağız metro ve raylı sistemlere öncelik vereceğiz ama ne kadar metro yapansanız yapın siz o yaptığınız metrolarda bir vatandaşın arabasıyla evinden çıkıp aktarma istasyonlarına gelmesi lazım" diyen Sarıgül, öğretmenlere de bir söz verdi.

CHP adayı, "İstanbul'daki 110 bin öğretmen arkadaşıma sesleniyorum, ücretsiz yararlanacaklar ama öğretmenlerimizin bütün konut sorunlarını da çözeceğim ve tapularını çözeceğim" dedi.

Haberin tamamı için:http://www.ntvmsnbc.com/id/25505316
Labels: ,