Şanlıurfa'da nevruz kutlamaları başladı

ŞANLIURFA'nın Suruç İlçesi'ne bağlı Aligör Beldesi'nde, Nevruz kutlamaları başladı.

Kürtçe müzikler eşliğinde halaylar çekilen ve ateş üzerinden atlanılan kutlamalara katılan HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, 30 Mart'ta halkı yok sayan AK Parti'ye oy verilmemesini istedi.

Aligör Beldesi'nin 11 Nisan Meydanı'nda dün gece düzenlenen Nevruz kutlamalarına HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, BDP İl Başkanı Celalettin Erkmen, Suruç Belediye Başkan Vekili Hülya Demir'in de aralarında bulunduğu yaklaşık bin kişi katıldı. PKK ve Öcalan lehine Türkçe ve Kürtçe sloganların atıldığı etkinliklerde, Kürtçe müzik eşliğinde halay çeken kalabalık yakılan Nevruz ateşinin üzerinden atladı.

Kutlamalara katılan ve kalabalığa konuşan HDP Milletvekili İbrahim Ayhan, Nevruz'un Kürt halkı için tarihsel öneme sahip olduğunu belirterek, "AKP'liler öyle bir korkuya kapılmışlar ki; bakan ve milletvekilleri ile kapı kapı dolaşarak oy satın almaya çalışıyorlar. Halkın oylarını para ile satın alabileceklerini düşünüyorlar. Bu halkı onursuz sayıyorlar. Bu halk oyunu satacak kadar onursuz olmamış ve olmayacaktır. Biz 30 Mart'ta sandığa giderken özgürlük diyecek ve zalimleri defedeceğiz" diye konuştu.

Haberin tamamı için:http://www.f5haber.com/sanliurfa/sanliurfa...
Labels: , , , , , ,