Bdp'li Baydemir: Şükürler olsun parmaklar tetikten çekildi

BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir, çözüm süreci ile artık cenazelerin gelmediğini ifade ederek, "Şükürler olsun ki parmaklar tetikten çekildi. Bunun gerçek mimarı her şeyden önce barış, özgürlük, kardeşlik için mücadele eden, bedel ödeyen halktır.

2013 nevruzunda tıkanma noktasına gelen legal demokratik siyasetin kapılarını Öcalan, BDP ve Kürt halkı açtı" dedi.

Osman Baydemir, Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde BDP ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen nevruz kutlamasına katıldı. Yenişehir Mahallesi'nde yapılan ve yaklaşık 7 bin kişinin katıldığı kutlamada kalabalığa konuşan Osman Baydemir, çözüm süreci ile cenazelerin gelmediğini ifade ederek yerel seçimlerde BDP'ye destek istedi. Türkiye'nin hiçbir bölgesine artık cenazelerin gitmediğini ifade eden Baydemir, "Şükürler olsun ki parmaklar tetikten çekildi. Her şeyden önce barışın gerçek mimarı, özgürlük ve kardeşlik olsun diye mücadele eden, bedel ödeyen sizlersiniz. 2013 nevruzunda tıkanma noktasına gelen legal demokratik siyasetin kapılarını bir kez daha BDP, Kürt halkı ve Sayın Öcalan açtı. Kürt tarafının, Kürt halkının barışa bu kadar sıkı sarılmasına rağmen, son bir yıldır bir adım atılmadı. AKP hükümeti on bine yakın siyasetçiyi ve bir çakıl taşı bile atmayan halkımızı cezaevinde tutmaya devam ediyor. Müzakereler hukuki bir zemine oturtulmuş değil. Bunun için 30 Mart bir referandumdur. Urfa'yı elmalı şeker ile kandırmaya çalışıyorlar, bunula yetinmeyip çiftçileri elektrik hırsızlığı ile suçluyorlar. Çiftçilerimize hırsızlık muamelesi yapanlara hep beraber cevap verelim. Minareyi çalan kılıfını uyduramayacak ve mızrak artık çuvala sığmıyor."

Baydemir konuşmasında, yerel yönetimlerde kadına yönelik şiddeti sonlandırmak için yoğun şekilde çalışma yapacaklarının da sözünü verdi.

Haberin tamamı için:http://www.f5haber.com/sanliurfa/bdp-li-baydemir-...
Labels: , , , , ,