Baydemir: AKP döneminde kapanan kepenkleri açacağız

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayı Osman Baydemir, İnsan Hakları Derneği (İHD) Şanlıurfa şubesini ziyaret etti ve Haliliye Sancaktar seçim bürosunun açılışını yaptı.

Urfa'nın kalkınmaya doğru adım adım ilerleyeceğini belirten Baydemir, "Bizler sizlerin desteğiyle AKP döneminde kapanan bütün kepenkleri açacağız." dedi.

Urfa Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Osman Baydemir, İHD Şanlurfa şubesini ziyaret etti. Osman Baydemir, insan hakları hareketinin Türkiye'nin demokratikleşmesi sürecinde gerçek bir okul olduğunu belirtti. Baydemir, "Yaşamda birisi bana bir atıfta bulunursa bir insan hakları savunucusu sıfatı bütün sıfatlardan daha değerlidir. Ben esas terbiyemi insan hakları hareketi ortamından aldım. Eğer kısmet olursa Urfa'da da tıpkı daha önceki yaşam deneyimimizde olduğu gibi, kentin hizmetkarı olacağımız zaman dilimi içerisinde insan hakları hukukunu esas alacağız, kentli hakları hukukunu esas alacağız. İnsan hakları mücadelesi Türkiye demokratikleşmesi sürecinde barışa ulaşım sürecinde hakikaten bir okuldur. İnşallah bu okulun emektarlarına da layık olacağız." diye konuştu.

Haberin tamamı için:http://www.f5haber.com/sanliurfa/baydemir-akp...
Labels: , , , ,