26 ülkeden 62 ressamı Urfa'da buluşacak

Harran Üniversitesi'nin düzenlediği 1. Uluslararası Sanat Günleri, dünyaca ünlü 62 resim sanatçısını Şanlıurfa'da buluşturuyor.

Sanat günleri için Şanlıurfa'ya gelen 26 ülkeden 62 resim sanatçısı ve akademisyen, Şanlıurfa'da geçirecekleri 10 gün boyunca Urfa kültürü hakkında bilgi ve kanaat sahibi olacak, gözlem ve düşüncelerini tuvale yansıtacak.

Harran Üniversitesi tarafından Şanlıurfa'nın ve Harran Üniversitesinin tarihsel ve kültürel değerlerini sanatla tanıtmak amacıyla uluslararası alanda sanatçıların katılımıyla gerçekleşen 1. Uluslararası Sanat Günleri açılışı, Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Merkezi Kafeterya Salonu'nda yapıldı. Açılış; Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Hacettepe Üniversitesi eski öğretim üyelerinden ressam Prof. Dr. Hasan Pekmezci, Konya Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu, Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Alaybey Karoğlu, Yakın Doğu Üniversitesinden Prof.Dr. Uğurcan Akyüz, ülkemizde ve yurtdışında resim alanında adından söz ettiren sanatçıların katılımlarıyla yapıldı.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-26-ulke...
Labels: , , ,