Başbakan Erdoğan'ı MİT koruyacak

Başbakan'ın yakın korumaları değiştirilirken MİT devreye giriyor. MİT, güvenlik kameralarının başına geçecek. Yakın takipte olacak.

17 Aralık operasyonu sonrası devletin zirvesinde neredeyse dinlenmeyen birinin kalmadığı ortaya çıkmıştı. Operasyon öncesi Başbakan'ın ofisinde bulunan 'böcek' için yapılan tahkikat da hızlandırıldı. Teftiş Kurulu'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili raporunu tamamlamasının ardından Başbakan Erdoğan'ın yakınındaki koruma ekibinde değişikliğe gidiliyor.

BAŞBAKAN'I MİT KORUYACAK

Görevden alınanlar arasında Başbakan Erdoğan'ın yakın koruma ekibinden isimler ile Başbakan çevresindeki güvenli kameralarını denetleyen merkezde görevli isimler olduğu biliniyor. Şimdiden Başbakanlık Koruma Dairesi'nde görevli 80'e yakın polisin yeri değiştirildi. Bu süreçte MİT devreye giriyor.

SİSTEM ODASI MİT KONTROLÜNDE

Başbakan'ın çevresindeki kameraların denetimini yapan sistem odası artık MİT'in kontrolüne geçiyor. Bunun yanında, Başbakan Erdoğan'ın en yakınında yer alan koruma polislerinin yanında MİT'ten isimler de konuşlandırılacak.

Haberin tamamı için:http://www.ensonhaber.com/erdogani-mit-koru...
Labels: , , ,