Şanlıurfa'da 6 bin elektrik abonesi icraya verildi

Şanlıurfa'da, Dicle Elektrik A.Ş. (DEDAŞ) İl Müdürü Esin Eroğlu, borcunu yatırmayan 6 bin aboneyi icraya verdiklerini söyledi.

Eroğlu, '186 Elektrik Arıza Hattı'nın da, bundan böyle Türkçe, Kürtçe, Arapça dillerinde hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.

Özelleştirmesi tamamlanan DEDAŞ'da borcunu ödemeyen abonelerin elektrikleri kesmeye devam ediyor. Bölgede daha öncede 217 bin kullanıcı abonenin enerjisini kesmek için çalışmalara başladıklarını ifade eden DEDAŞ İl Müdürü Esin Eroğlu; Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta 217 bin aboneden 27 bininin borcunu ödediğini, borçlu abone sayısının 190 bine düştüğünü söyledi. Şanlıurfa'da borcunu ödemeyen 6 bin aboneyi icraya verdiklerini vurgulayan Esin Eroğlu, şunları söyledi:

"DEDAŞ olarak Şanlıurfa'da 1 Temmuz 2013 itibarıyla faaliyette başladık. İlk olarak bu bölgede halkın ihtiyaçlarına cevap verebilmek için kampanyalar düzenledik. En büyük kampanya; gecikme bedeli affıydı. Bunlarla ilgili olarak 6 ay boyunca çalışmalarımız devam etti. Bu kampanyalarda istenen seviyede katılım sağlanmadı. Sayaç kampanyasında 17 bin kişi başvuruda bulundu. Bu kişilerin sayaçları değişti. Yine Şanlıurfa'da borcunu yatırmayan 6 bin kişi icraya verildi."

Haberin tamamı için:http://www.f5haber.com/sanliurfa/sanliurfa...
Labels: , , ,