Mehmet Şevket Eygi: Başbakan çok sabırlı davrandı

Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi gündemle ilgili Habertürk'e konuştu.

Mehmet Şevket Eygi'nin röportajında İktidar-Cemaat savaşının ülkeye zarar verdiğini ifade etti. Eygi "Türkiye'de Müslümandan çok İslamcılar iktidarda, bu iktidarın içinde hergeleler var." dedi.

İşte o röportajdan önemli başlıklar:

BAŞBAKAN ÇOK SABIRLI DAVRANDI
"MİT krizi saray darbesiydi. Başbakan durdurdu, çok sabırlı davrandı. Son hadiseyle ip koptu"

'GÜCÜ PAYLAŞAMIYORLAR'
"Siyasi iktidar ile cemaat, vesayet rejimini birlikte yıktı. Şimdi iktidar gücünü paylaşamıyorlar. İktidar taviz veremez. 1 yıl önce saray darbesiyle MİT Başkam'rıı tutuklamak istediler. Hoşgörülü ve sabırlı Başbakan durdurdu "

'MÜSLÜMANLAR ARASINDA SAVAŞ HARAMDIR'
Bugün Türkiye'de Müslümanlardan çok İslamcılar iktidarda. Siyasi iktidarlar, kapağı olmayan, büyük bal kavanozu gibidir. Ne kadar sinek ve arı varsa etrafında tavaf eder. Gerek siyasi iktidar, gerekse cemaatin içine, dindarlıkları tamamen yüzeysel olan birtakım düşük, kalitesiz insanlar hatta hergeleler girmiş. Bunlarla temiz kalmanın imkânı yok. Cemaatin de dershanelerle ilgili maddi menfaatleri var. Sadece hizmet işi değil, 7 milyar dolarlık gelir kaynağı bu. Buradaki ahlak ile finans sınırı nerede başlıyor, nerede bitiyor bilmiyoruz. Türkiye Müslümanlarının dini, İslami ve kültür seviyesi çok düşük. Gerçekten dindar bir toplum olsaydık iktidarla cemaat arasındaki bu korkunç savaş patlak vermezdi. Müslümanlar arasında savaş haramdır.

Haberin tamamı için:http://www.ensonhaber.com/mehmet-sevketeygi-basba...
Labels: ,