Hüseyin Gülerce'den fırtına geliyor açıklaması

Zaman gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce, önümüzdeki günlerde Gülen cemaatine yönelik büyük operasyonlar yapılacağını ileri sürerek,"Daha önce yaşanmamış bir operasyonu yaşayacağız. Pazartesi de başlayabilir, Uzakdoğu ziyareti sonrası da" dedi.
17 Aralık operasyonun ardından Ak Parti-cemaat arasında gerilim olduğuna dair Twitter hesabı, köşesi ve televizyon programlarında değerlendirmelerde bulunan Gülerce'den yeni bir açıklama geldi.

"TEHDİT ETMEDİM, UYARDIM"

Milliyet'te yer alan habere göre Gülerce, hükümetin Emniyet içerisindeki operasyonuna dikkat çekerek, şöyle devam etti: "Çok büyük bir fırtına geliyor, diyorum. Bunu bazı 'siteler tehdit ediyor', diye veriyor. 'fırtına geliyor' dediğiniz zaman, tehdit değil, tedbirinizi alın, demektir. Ben 'sıkı duralım' diyorum. Bu olay ne Selçuklu'da yaşandı ne Osmanlı'da. Böyle yangın Sünniler arasında hiç yaşanmadı. Tedbir hükümete yönelik tabii. 700 ile 1000 arasında polisin yeri değişti."

"BAŞBAKAN'I TAHRİK EDİYORLAR"

Başbakan Erdoğan'ı "tahrik edenlerin olduğunu" öne süren Gülerce, yeni operasyonların yapılacağını belirtirken, "Paralel yapıya bir operasyon geliyor. Daha önce yaşanmamış bir operasyonu yaşayacağız. Pazartesi de başlayabilir, Uzakdoğu ziyareti sonrası da. Bu toplantıdan çıkan ana fikir, Başbakan'ın operasyon konusunda kararlı olması. Netice ne olursa olsun, büyük sıkıntılar yaşayacağız. Daha önce Hizmet Hareketine böyle bir bakış açısı olmamıştır. Bu olaydan yara almadan kimse çıkamaz" dedi.
Gülerce, cemaatin de yanlışlar yaptığını vurgulayarak, "Hizmet Hareketi de yanlışlar yaptı. Özeleştiri yapılmalı" ifadelerini kullandı. Gülerce, Fethullah Gülen'i yanlış yönlendirenlerin de olduğunu söyledi.

"HİZMET HAREKETİ YANLIŞ YAPTI DEMEDİM"

Gülerce Twitter'da ise şunları söyledi: "Bugünkü Beyaz TV'deki programımda 'Hizmet hareketi de yanlışlar yaptı' diye bir ifadem olmadı. Hareketin değil, içindekilerin yanlışı olur. Dediğim, herkesin özeleştiri yapması, suhuletle hareket etmesi, hukukun içinde kalmasıdır. Haber yapılırken kayıt esas alınmalıdır."
Labels: ,