Akçakale'deki Suriyelilere İngilizlerden 5 Tır Battaniye

Akçakale'de yaşamlarını sürdüren Suriyelilere, isminin açıklanmasını istemeyen bir İngiliz yardım kuruluşu tarafından battaniye gönderildi.

Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne gelen ve burada kiraladıkları evlerde yaşamlarını sürdüren Suriyeliler'e isminin açıklanmasını istemeyen bir İngiliz yardım kuruluşu tarafından battaniye gönderildi. İngiliz yardım kuruluşunun gönderdiği battaniyelerin dağıtımı sırasında izdiham yaşandı.

Akçakale Kaymakamlığı, öğleden sonra İngiliz yardım kuruluşu tarafından gönderilen 5 TIR battaniyeyi ilçede kalan Suriyeliler'e dağıtmaya başladı. Hoparlörlerden yapılan Arapça anonsla battaniye dağıtımı duyurularak Suriyeliler'in Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın dağıtım merkezi olan Fatih Sultan Mahallesi'ndeki boş alana gelmesi istendi. Yapılan anonsların ardından aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce Suriyeli, dağıtım alanına gelerek battaniyelerden almak istedi. Görevlilerin sıraya koyarak dağıtım yapmaya çalışmasına rağmen biran önce battaniyelerden almak isteyen Suriyeliler, izdiham oluşturunca dağıtıma ara verildi. Yetkililer, ara verilen dağıtımın ilerleyen günlerde her mahalle için ayrı ayrı yapılacağını duyurdu.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-akcakale-d...
Labels: , , , , ,