Said Nursi'nin talebesinden beddua açıklaması

Bediüzzaman Said Nursi'nin yaşayan son talebelerinden biri olan Abdulkadir Badıllı Fethullah Gülen'in açıklamalarına sert çıktı.

Bediüzzaman Said Nursi'nin yaşayan son talebelerinden biri olan Abdulkadir Badıllı ''Hoca efendinin haline çok üzülüyorum, çocuk gibi beddua ediyor'' dedi. Abdulkadir Badıllı Hoca ayrıca ''Bedüizzaman Said Nursi olsaydı beddua etmezdi'' ifadesini kullandı.

Son günlerde ülke gündemine oturan Hükümet ile Gülen cemaati arasında yaşanan gerginliklerle ilgili açıklamalarda bulunan Abdulkadir Badıllı, Fethullah Gülen'i ağır sözlerle eleştirdi.

''KAFİR BİLE OLSA CEHENNEMİ İSTEMEYİN DEMİŞTİ''
Fethullah Gülen'in beddua etmeden kısa bir süre önce talebelerine beddua etmemelerini tavsiye ettiğini hatırlatan Abdulkadir Badıllı ''Halbuki Fethullah Gülen öğrencilerine kimseye beddua etmeyin, kimseye zülüm etmeyin hatta kafir bile olsa cehennemi istemeyin gibi nasihetlerde bulunmuştu. Bu defa kendisi çıkıp çocuk gibi kameralar karşısında beddua ediyor. Hadis-i Şerif beddualar hakkında: İki ağzı kılıç gibidir diyor. Eğer beddua ettiğin kimseye mustahak değilse sana döner. Ben kendisine acıyorum. Evvela kalkıp kimseye beddua etmeyin diyor ama bu defa kalkıp kendisi beddua ediyor'' ifadelerine yer verdi.

'' GÜLEN'İN HABERİ OLMAYABİLİR CEMAAT AMA TAMAMEN MASUM DEĞİL''
Dershane meselesi ile ilk önce cemaatin hükümetle uğraşmaya başladığını ima etmeye çalışan Abdulkadir Badıllı ''Birbirine yakın hadiseler meydana geldi. Bunlar tesadüf değil. Son yaşanan operasyonda Fethullah Gülen'in haberi olmayabilir ama cemaat tamamen masum değil. Ama onun cemaatinin bu işlerle alakası olduğu kesindir'' iddiasında bulundu.

''SAİD NURSİ BU HÜKÜMETİ ÇOK BEĞENİRDİ''
Abdulkadir Badıllı, Bedüzzaman Said Nursi yaşasaydı bu durumda ne yapardı sorusuna ise ''Üstad hazretleri 1959 yılının son günlerinde Ankara'daki son dersinde bütün talebelerini topladı. Dedi ki; Bir partinin (Demokrat Parti) bize az bir müsamahası varsa, bize ilişmiyorsa ve bize yardımları oluyorsa sakın ola beddua etmeyin. Sakın onlara küsmeyin ve onların aleyhinde bulunmayın diyor. Üstad çok şefkatli bir insandı. Mümkün mertebe siyasilerle ve hükümetlerle iyi geçinmeye çalışıyordu. Onların işine karışmamakla beraber onlara nasihatlerde bulunuyordu'' cevaplarını verdi.

''HÜKÜMETİN MUVAFFAKİYETİNİ İSTEMİYORLAR''
Ülke içinde ve dışında hükümetin aleyhinde kişiler olduğuna dikkat çeken Abdulkadir Badıllı '' Herkes hükümetin aleyhindeyken onlar muvaffak oluyor. Şimdiye kadar hiçbir Başbakan bu kadar oy almış mıydı? Hükümete çok dualar ediliyor. Onun için Fethullah Hoca'nın bedduasının hiçbir tesiri olmaz.'' şeklinde konuştu. Abdulkadir Badıllı ayrıca düşmanlarının hükümetin muvaffakiyetini istemediğini kaydetti.

''HÜKÜMET AZMİNİ BIRAKMASIN''
Hükümet'in sağa sola aldırış etmemesi gerektiğini belirten Abdulkadir Badıllı ''Kendi azmi ve iradesi bırakmadan inandığı şekilde fikri ne ise kullansın. Kendi yolunda yürüsün ve telaş etmesin. Kalbi ve iradeleri ne kadar kuvvetli ise o kadar da muvaffak olurlar'' tavsiyelerinde bulundu.

Haberin tamamı için:http://www.haber7.com/guncel/haber/1109585-...
Labels: , , ,