Osman Baydemir hiçbir ilden Aday Olmayacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, yerel seçimlerde hiçbir ilden aday olmayacağını Twitter'dan duyurdu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, yerel seçimlerde Şanlıurfa’dan belediye başkan adayı olmasını isteyenlere cevap verdi.

DESTEKLEYENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden takipçilerine bilgi paylaşan Baydemir, kendisinin Mart 2014 seçimlerinde Şanlıurfa'dan aday adayı olmasını isteyenlere teşekkür ettiğini söyledi.

"BAYRAĞI DEVRETMEK ONURDUR"
Osman Baydemir, "Teveccüh gösterip Mart 2014 yerel seçimlerinde kadim şehrimiz Rıha'dan aday adayı olmamız beklentisini dile getirenlere teşekkür ederim. Parti tüzüğümüz gereği ve şahsi kanaatim belediye başkanlığı seçiminde 2 dönem ilkemiz mutlaka korunmalıdır. Halka ve hakka mahcup olmadan, arkadaşlarımızla birlikte taşıdığımız hizmet bayrağını yüksek oranla hareketimize devretmek onurdur. Herhangi bir başkanlık olmaması şartıyla halkımızın haklı davasına hizmet etmeye devam edeceğiz." dedi.

"2014'TE ADAYLIĞIM SÖZ KONUSU DEĞİL"
Baydemir, "Genel merkezimiz ve parti yetkili kurullarımızın da bilgileri dahilinde Mart 2014 seçimlerinde aday adaylığımız söz konusu değildir. Destek ve teveccühlerini her koşulda esirgemeyen halkımıza en içten şükranlarımı sunarım. En derin saygılarımla" ifadelerini kullandı.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-baydemir-yerel-seci...
Labels: ,