Kırsalda oturma oranı en yüksek il Şanlıurfa

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, Türkiye genelinde yüzde 25 olan kırsal kesimde oturma oranının Şanlıurfa'da yüzde 45 olduğunu belirterek, "Kırsalda oturma oranı en yüksek il Şanlıurfa'dır" dedi.

Partisinin Eyyübiye İlçe Teşkilatı tanışma toplantısında konuşan Celalettin Güvenç, AK Parti döneminde yapılan hizmetleri anlattı. Güvenç, "Gücümüz millettir. Gücümüz sizin AK oylarınız. Her seçimde güçlü bir ses veriyorsunuz ve yerle bir oluyorlar. Bu aldığımız güç ile yürüyoruz. Köylerimizi, kentlerimizi geliştiriyoruz. Bölgeler arası kalkınmaları ortadan kaldırıyoruz. Yaşlılara, özürlülere, dul kadınlara, çocuklara ayrı kanunlar çıkardık. Toplumun her kesimine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Milletin parasını, millete aktarıyoruz. Bunu yaptıkça da bizi tanıyan, anlayan geniş kitleler AK kadroya katıla, katıla çığ gibi büyüyoruz" dedi.

Yeni kurulan Eyyübiye ilçesini birlikte planlamak için gayret göstereceklerini dile getiren Güvenç, "Türkiye'nin 7'inci büyük kenti olan Şanlıurfa'da bizler çok güçlü bir yönetim oluşturmalıyız. Türkiye'nin en genç nüfusu, Türkiye'de kırsal olarak oturan en yüksek il Şanlıurfa'dır. Türkiye'de yüzde 25, Şanlıurfa'da ise yüzde 45 kırsaldır. Kırsalda oturmak demek eğitim sorunlarını da yanında getiriyor demektir. Güzel bir Eyyübiye'yi birlikte planlayalım ve oluşturalım. Hangi mahallenin, hangi köyün sıkıntısı varsa biz orada olacağız. Millete efendilik yoktur, hizmetkarlık vardır. Vatandaş her zaman haklıdır. İnsanların hayırlısı insanlara hizmet edendir, insanlara faydalı olandır'. Bir insana Allah razı olsun dedirtebiliyorsan, devletin kaynağını çarçur etmeden, millete ulaştırabiliyorsan, insanlık onuruna erdin demektir. İdarecinin, devletin şerefi, insanının mutluluğundan ileri gelir. Biz bu felsefenin temsilcileriyiz. Bu yolun yolcularıyız. Bu yolcuların bir neferi olmaktan dolayı da emin olun hepimiz çok büyük mutluluk ve gurur duymalıyız" diye konuştu.

Haberin tamamı için:http://www.f5haber.com/sanliurfa/kirsalda-ot...
Labels: , , , , ,