Kar yağışı bu illeri vuracak

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası yurtta etkili olmaya başladı.

Doğuda okullar tatil edilirken, kar yağışı bugün Ege'nin iç kesimleri ve İç Anadolu bölgesinde etkili olacak.

Hava sıcaklığında ani düşüşler yaşanacak. Buna bağlı olarak da bir çok ilde kar yağışı ve karla karışık yağmur etkili olacak.

Meteorolojinin kar yağışı için uyardığı iller şöyle;

*Isparta,
*Burdur,
*Afyon,
*Uşak,
*Denizli'nin yüksek kesimleri,
*Karaman,
*Niğde
*Kayseri
*Konya'nın güney ve batı çevreleri,
*Hakkari,
*Van,
*Bitlis
*Şırnak

OKULLAR TATİL
Ardahan'ın Posof ve Damal ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar, yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün tatil edildi. Posof ve Damal'da eğitim-öğretime 5 Aralık perşembe sabahı yeniden başlanacak.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan- Posof arasındaki Ilgar ile Ardahan-Şavşat arasındaki Sahra Geçitleri ulaşıma kapandı.

BÖLGELERE GÖRE GÜNÜN HAVA RAPORU

MARMARA : Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE : Parçalı ve çok bulutlu, Muğla kıyılarında kuvvetli olmak üzere Güney Ege ve Manisa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Afyonkarahisar, Uşak ile Denizli'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor

İÇ ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu, Konya, Karaman, Niğde ve Kayseri çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

KARADENİZ : Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

DOĞU ANADOLU : Parçalı, zamanla güney kesimleri çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Hakkari, Van, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Parçalı zamanla çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Haberin tamamı için:http://www.habera.com/haber/Kar-yagi...
Labels: ,