Erdoğan'dan operasyon açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'yolsuzluk ve rüşvet' operasyonlarını değerlendirdi.

Başbakan Erdoğan gündemin bir numaralı maddesi olan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu değerlendirdi. İşte Başbakan'ın açıklamasının satır başları;

"DEVLETİN İÇİNDE ÇETELER VAR"
Bunların kimler olduğunu sizler tahmin ediyorsunuz. Gezi'de istediklerini elde edemeyenler şimdi yeni bir adım attılar. 14 ay dinleme izleme yapılıyorsa ve bu konuda kendi üslerine haber vermeden bunları yapıyorsa buradaki mühendislik siyasi mühendisliğin bir boyutudur. Bunlar çetelerdir.

"BABAMIZIN OĞLU OLSA DİNLEMEYECEĞİZ"
Bakınız şu anda bizim kamu bankalarımız Avrupa'daki bankalar arasında derece yapan bankalardır. Bu bankaları yaralama hedefi vardır.Bunların Türkiye'deki uzantılar var. Uluslararası boyutu var. Tespitimiz var, tahminimiz var. Devlet içinde bir devlet gayretiyle adım atıyorlar. Bu örgütlenmeyi meydana çıkaracağız. Bu babamızın oğlu olsa dinlemeyeceğiz.

"ABDESTİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK"
Bakan arkadaşlarımızın hassasiyeti ortada, gereken yapılır. 5 yıllık iktidara tahammül edemeyen, 3,5 yıl sonra kaçanları çok iyi biliyoruz. Onların ne olduklarını milletimiz çok iyi biliyor. 30 Mart'ta milletim gereken cevabı verecektir. Bizim abdestimizden şüphemiz yok dolayısıyla namazımızdan da olmaz. Yapılan birçok olumlu faaliyetleri olumsuza dönüştürme gayreti var.

"GÖREVDEN ALMA BAŞKA İLLERE SIÇRAYABİLİR"
Bazı medya gruplarında geçen emniyetteki yapılan değişiklerle ilgili olarak, valilerimizin görevi kötüye kullanma anlayışından dolayı kullandığı tasarruflarıdır. Çok farklı illere de sıçrayabilir. Başta valilerimiz ve emniyet genel müdürlüğümüz gerekeni hemen yapacak. Böyle bir siyasi mühendisliğe izin vermeyeceğiz.

Haberin tamamı için:http://www.ensonhaber.com/erdogandan-op...
Labels: , , , ,