Erdoğan Bayraktar da istifa etti

Erdoğan Bayraktar, hak etmediği halde istifa etmesinin istendiğini ve istifa ettiğini, bu durumda Başbakan'ın da istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Bir tv kanalında canlı yayına katılan Erdoğan Bayraktar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve milletvekilliğinden istifasını şöyle açıkladı:

"17 Aralık operasyonunda şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yoktur. Ancak Sayın Başbakan'ın istediği bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabi hakkıdır ve yetkisidir" diyen Bayraktar, "fakat" deyip, istifasına gerekçe olarak ilginç bir iddiada bulundu.

"Fakat rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyon yayınlayınız şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Çünkü soruşturma dosyasında var olan ve yasalara uygun olarak onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatı ile yapılmıştır. Bunlar üzerine bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Ancak bu milleti rahatlatmak için Sayın Başbakan'ın da istifa etmesi gerektiğine inancımı ifade etmek istiyorum." dedi.

Haberin tamamı için:http://www.habervaktim.com/haber/355799/...
Labels: , ,