Şanlıurfa'da gelişi güzel hafriyat dökülemeyecek

Şanlıurfa Belediyesi İmar Şehircilik ve Çevre Müdürlüğü, boş arazilere ve etrafa gelişi güzel hafriyat dökenlere yüklü para cezası keseceğini duyurdu.

Şanlıurfa belediyesi İmar şehircilik ve çevre müdürlüğü tarafından boş arazilere ve etrafa gelişi güzel hafriyat dökenlere yüklü para cezası keseceği duyuruldu.

Hafriyat işleriyle uğraşanlarla toplantı yapan şanlıurfa belediyesi İmar şehircilik ve çevre müdürlüğü gerekli uyarıları yaptı. belediye, hafriyat dökülecek yer olarak maşuk ve yenice bölgesini belirlendi.

Konuya ilişkin açıklama yapan şanlıurfa belediyesi başkan yardımcısı emin İzol, "Bundan böyle mahalle aralarındaki boş alan ve arazilere, inşaat ve diğer moloz dökenlere para cezası kesilecek. vatandaşlarımızın bu konu da hassasiyet göstermesini istiyoruz. komisyon olarak hafriyatların döküleceği iki yer belirledik. bu yerlerin dışına hafriyat, moloz döken kişilere yüksek para cezaları kesilecektir. biz bu konuyla ilgili, belediye olarak İmar şehircilik, çevre müdürlüğü ve bu hafriyat işiyle uğraşan arkadaşlarla beraber bir toplantı yaptık. onlara şöyle dedik; hafriyatlarınızı bundan sonra rastgele her yere dökmeyeceksiniz. belediye olarak iki maloz döküm yeri tespit ettik. bir tanesi yenice bölgesinde diğeri ise maşuk bölgesindedir. harfiyen işiyle uğraşan arkadaşlara sesleniyorum, rastgele hafriyatlarınızı yanlış yerlere dökmeyin. şanlıurfa hepimizin, çevresini korumak ve temiz tutmak zorundayız" dedi.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-gelisi-gu...
Labels: , , , , ,