MHP'nin cemaate dershane desteği!

Hükümetin dershaneleri kapatma kararı, cemaat ile hükümetin arasının bir kez daha açılmasına neden oldu.

Dershanelerle ilgili tartışma giderek büyüyor! Erdoğan'ın açıklamalarının ardından başlayan ve Zaman gazetesinin ortaya attığı iddialar bugün bir kez daha alevlenen tartışmalara muhalefette katıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu, dershanelere destek çıktı, kapatılmasının eğitime darbe vuracağını iddia etti.

MHP, dershanelerin yaşadığı problemlerin ele alınması için meclis araştırma komisyonu kurulmasını önerdi. Önerge sahibi MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu, hükümetin "dershaneleri kapatacağız" açıklamasını eleştirdi.

Dershanelere ailelerin daha fazla anlam yüklemeye başladığını, öğrenci takip sistemi ve kariyer planlama gibi hizmetlerle bir çok soruna çözüm bulduğunu anlatan Topçu,
dershanelerin bir ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Bölgelere göre okulların eğitim kalitesinin değiştiğini belirten Topçu,
"Dershaneler öğrenciler arasında fırsat eşitliği sağlıyor"
dedi.

GECE KONDU ÇOCUKLARININ DURUMU
Gece kondu bölgesinde okuyan çocuk ile diğer bölgelerde derse giren çocukların aynı sınava tabi tutulduğunu ve bazı öğrencilerin ise derslerinin boş geçtiğini anlatan Topçu, dershanelerin fırsat eşitliği oluşturduğunu, bölgeler arasındaki fiyat dengelenmesiyle de bunun sağlandığını ileri sürdü.

Haberin tamamı için:http://www.habera.com/haber/MHP-ni...
Labels: , , , ,