Kıyafet özgürlüğü Viranşehir Belediyesi'ne de yansıdı

TBMM'de başörtülü 4 milletvekilinin ardından Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Suna Uluğtürkan, işine mahalli kıyafetler ile gelmeye başladı.

TBMM'de başörtülü 4 milletvekilinin ardından Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Belediye Başkan Yardımcısı Suna Uluğtürkan, belediyedeki işine mahalli kıyafetler ile gelmeye başladı. Başkan Yardımcısı'nın serbest kıyafet giymesinin ardından belediyede çalışan diğer bayanlar da işe günlük kıyafetleri ile gelmeye başladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Suna Uluğtürkan insanların kendini rahat hissedeceği kıyafetler ile işe gelmesinden daha doğal bir şey olmadığını belirterek Meclis'te geçen serbest kıyafet yönetmeliğinden sonra kendisinin de böyle bir karar aldığını söyledi.

4 bayan milletvekilinin başörtüsü ile Meclis'e gelmesine katkıda bulunmak istediğini dile getiren Uluğtürkan, 3 gündür işe böyle gelmesinin ardından diğer kadın çalışanların da ilgi göstererek işe normal kıyafetleri ile geldiğini ifade etti. Başkan Uluğtürkan, "Partimizin isminde geçtiği gibi barış ve demokrasi ilkelerine önem veriyoruz. Yıllardır başörtüsü sorunu konuşuluyor. Hükümet 11 yıldır iktidarda. Bunun yapmasının nedeninin siyasi olmasını istemiyoruz. Bunun siyasetle bağlantılı olmasını istemiyoruz. Bu seçim yatırımı ise çok kötü olur. Ben bunun devamını bekliyorum. Ben sadece türbanla değil Meclis'te diğer özgürlüklerin de çıkmasını istiyorum. Kadın milletvekillerinin de biraz daha kadınlar için çalışma yapmalarını bekliyorum. Meclis'teki kadın vekiller Türkiye'de bulunan tüm kadınların sesi olarak oradalar. Kadınların her türlü sıkıntılarını çözmek için orada bulunuyorlar." şeklinde konuştu.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-meclis-teki-...
Labels: , , , ,