Kılıçdaroğlu, Şivan Perver'i eleştirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, özellikle Erdoğan'ın Ahmet Kaya'yı suistimal ettiğini savundu.

Ahmet Kaya'nın hiçbir zaman zalimin yanında yer almadığını, zulme uğrayanların yanında olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "İktidar yalakasından sanatçı çıkmaz. Bunu çok iyi biliyordu. Dikdatörlerin bir özelliği var, her şeyi istismar ederler. Erdoğan, Ahmet Kaya'yı da istismar etti. Ahmet Kaya yaşasaydı, Gezi eylemcilerinin yanında olurdu ve şimdi hapisteydi" dedi.

CHP Lideri, Diyarbakır'da haftasonu gerçekleştirilen programa katılan Kürt Sanatçı Şivan Perver'i sert sözlerle eleştirdi.

Şivan Perver'in önemli bir sanatçı olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu,Perver'in Halepçe vahşetini en güzel okuyan insanlardan birisi olduğunu belirtti.

"Ben Şivan Perver’e sormak isterim" diyen Kılıçdaroğlu, "Diyarbakır’a gittin sahneye çıktın. Uludere’de öldüren 34 vatandaşımızın hesabı verilmeden sen hangi yüzle Recep Tayyip Erdoğan’a övgüler düzüyorsun? Dışarda oturacaksın, Uludere’de öldürülen yurttaşlarımız var diyeceksin, talimatı veren Erdoğan ve sen ona övgüler düzeceksin. Nasıl olur böyle bir şey. Sen sanatçısın, sanatına sesine saygı duyarız. Ama sanatçı zalimin yanında yer alanın yanında değildir. Otur Ahmet Kaya’nın gösterdiği yürekliliği göster" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dershanelerle ilgili düzenlemeye de değindi. "Dershaneye mecbur kılan eğitim sistemi değişmedikçe bu sistem değişmez" diyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Neden bu dershaneler var? 4 binin üstünde dershane var. 50 bin öğretmen çalışıyor. Diğer çalışanlarla beraber 100 bin. Neden bu öğrenciler mecbur kalıyorlar? Bu eğitim sisteminin aksayan yönleri ne otur bunları bir konuş bakalım. Dershaneler bir sonuçtur, başlangıç değil ki. Anne ve babalar çocuklarını gönüllü olarak mı dershanelere gönderiyorlar. Hayır. Mecburen gönderiyorlar. Kapattı. Ne oldu? Varlıklı olan çocuğunu eğitecek. Peki orta gelirli fakirin çocuğu ne olacak?"

Haberin tamamı için:http://www.trthaber.com/haber/gundem/kilicdaroglu-...
Labels: , , , , ,