İşçiler protesto için siloya çıktı

Şanlıurfa'da, Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında İl Özel İdaresi asfalt ve kilit taşı şantiyesinde çalışan 15 işçi, maaşlarını alamadıklarını ileri sürerek protesto için beton dökme silosunun üzerine çıktı.

Maaşlarını alana kadar metrelerce yükseklikteki silonun üzerinden inmeyeceğini söyleyen işçileri ikna etmek için polis ve sağlık ekipleri seferber oldu.

Olay, öğle saatlerinde Yenice Mahallesi'nde bulunan İl Özel İdaresine ait asfalt şantiyesinde meydana geldi. İddiaya göre, Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında İl Özel İdaresi şantiyesinde görevlendirilen 15 işçi, öğle saatlerinde maaşlarının aksadığı ve sigortalarının yatırılmadığı iddiasıyla şantiye sahasındaki 20 metre yükseklikteki beton dökme silosunun üzerine çıktı. Maaşlarının çoğunlukla aksadığını ve 1 aydır da para alamadıkları için mağdur olduğunu ileri süren 15 işçi, silo üzerinden sorunlarının çözülmesi çağrısında bulundu. 15 işçinin silonun üzerinde protestosunu gören ve ikna edemeyen görevliler, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbarın ardından şantiyeye gelen polisler; işçilere megafonla aşağı inmeleri için seslendi. Polislerin ikna çabalarına olumsuz yanıt veren işçiler, sorunlarının çözümü için yetkililerin bir an önce ödemelerini yapmalarını istedi. Uzun süren çabaya rağmen işçiler ikna olmayınca polisler, konuyu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ne bildirdi.

Polislerin ikna etmeye çalıştığı işçiler silo üzerinde protestosunu sürdürüyor.

Haberin tamamı için:http://www.f5haber.com/sanliurfa/maas-alamay...
Labels: , , , ,