Fakıbaba Piazza'yı ziyaret etti

Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba, Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş tarafından kente kazandırılan ve 2 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ni ziyaret etti.

Yurt dışında bulunması nedeniyle çok istemesine rağmen açılışa katılamadığını anımsatan Fakıbaba, çalışmalar hakkında AVM yöneticilerinden bilgi alırken, esnafı da ziyaret ederek, hayırlı-uğurlu oması dileğinde bulundu.

Esnafa, işlerin nasıl gittiğini soran Fakıbaba, aldığı olumlu yanıtlar karşısında memnuniyetini dile getirerek, "Bu güzel eserin kentimize kazandırılmasında benim de katkım olduğu için mutluyum. Bu tür yatırımlar Şanlıurfa'da başka yatırımları da peşinden sürükleyecektir" dedi.

Alışveriş merkezinin tüm katlarını gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Fakıbaba, kente değer katan bu gibi büyük yatırımların kentin gelişimine katkı sağladığını vurgulayarak, "Şanlıurfa'mız sürekli büyüyor ve gelişiyor. Bizler de kentimize yatırım yapan iş adamlarına kapımızı sonuna kadar açıyor, işlerini kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

Başkan Eşref Fakıbaba, Ş. Urfa Piazza'nın bölgenin sadece ekonomisine değil, sosyal yaşantısına da katkı sunduğunu gördüğünü belirterek, "Şanlıurfa halkının da bölgelerine yapılan yatırıma sahip çıktığını" dedi.

KİTAP KAMPANYASINA DESTEK VERDİ
Fakıbaba, AVM ziyareti sırasında, Rönesans Eğitim Vakfı tarafından, 'her kitap yeni bir dünya, kitaplarınızı bağışlayın dünyalar onların olsun' sloganıyla, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere gerçekleştirilen kitap kampanyasına da destek verdi. AVM'nin ortak kullanım alanında bulunan 'dev' boyuttaki kitap kumbarasına kitap atan Başkan Fakıbaba, eğitime yönelik sosyal sorumluluk projelerinin önemine dikkati çekti.

AVM yöneticileri Başkan Fakıbaba'ya, toplanan kitapların İl Milli Eğitim Müdürlüğü kanalıyla ihtiyaç sahibi çocukların bulunduğu okullara teslim edileceğini, kampanyada toplanan ancak, güncelliğini yitiren kitapların ise geri dönüşüme kazandırılacağı bilgisini verdi.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-belediye...
Labels: , ,