"Bir Zamanlar Siverek" resim sergisi açıldı

Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce hazırlanan "Bir Zamanlar Siverek" kitabının tanıtımı için resim sergisi açıldı.

Siverek belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü, geçmişteki siverek insanının günlük yaşamını anlatan 320 sayfalık fotoğraf albümü hazırladı. fotoğraf albümünün tanıtımı için saat 10.00'da hürriyet caddesi'ndeki lezgo'nun parkı'nda sergi açılışı yapıldı. açılışa siverek kaymakamı hamza erkal, siverek belediye başkanı ali murat bucak, siverek askerlik şube başkanı binbaşı salih çiçek, stk temsilcileri ve halk katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan belediye başkanı ali murat bucak, tarihin gelecek nesillere aktarılması ve siverek'in tanıtımı hakkında böyle bir çalışmasının önemli olduğunu vurgulayarak, "Bugün siverek belediyesi'nin girişimiyle hazırlanan siverek'in tarihiyle ilgili hazırlamış olduğumuz bir albüm, bu kitaplar siverek için siverek'in tarihindeki önemini olaylarını gelişmelerini kare kare halinde sunuyoruz. bir zamanlar siverek kitabı hüseyin hocamız tarafından hazırlandı. tarihte birçok farklı siyasi görüşü, farklı oluşumları, birlikte kardeşçe ve barış içerisinde yaşamasıdır. bu tarih sürecinde olumsuz durumlar bu birlikteliği bozmamış, bu kardeşlik devam etmiştir. bizde siverekliklerin geçmişini unutmamaları için bu kitabı hazırladık. umarım amacına ulaşır."dedi.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-bir-zamanla...
Labels: , , , ,