Bakkalların TOKİ konutları yükseliyor

TOKİ idaresi tarafından Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odasına Maşuk bölgesinde yapılacak olan 1000 tane konut yükselmeye başladı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun "Bizler yönetim kurulumuzla birlikte yaklaşık 2 yıl önce bu konuda ilk çalışmamızı başlattığımız zaman o zaman bazıları bize "yahu başka işin mi yok, bu iş olmaz, boşuna yorulma, ağrımayan başını ağrıtıyorsun, sen bakkalsın sana ne, kendi işine bak" diyenler oldu .

Ama biz inanıyorduk üyelerimizin ve Şanlıurfa'nın yararına olacağına inanıyorduk. Şanlıurfa'da ev fiyatlarının ve kiraların yüksekliğini göz önünde bulundurarak konuyu Sayın Bakanımız Faruk Çelik ve Sayın Valimiz Celalettin Güvenç' e anlattık. Bize destek oldular ve onların sayesinde 1000 tane konut projemiz onaylandı. Gördüğünüz gibi yaklaşık bir aydan beri temel çalışmaları devam ediyor. 18 ayda teslim edilecek. 3+1 olup 130 metrekaredir. Toki idarecileri inşaatın %40 veya %50 si tamamlanmayıncaya kadar kendilerine maliyetinin belli olmayacağını belirterek şu anda fiyat çıkaramadıklarını belirttikleri için şu anda fiyatı, peşinatı ve taksit miktarı belli değil. Bunlarda önümüzdeki günlerde belli olduğu zaman basın yolu ile ve Cep telefonlarına mesaj yolu ile bildireceğiz. Ayrıca bu bölgede şu anda 3000 tane konut yapılmakta bu konutlar bittiği zaman Şanlıurfa konut fiyatlarının düşmesine de fayda edecektir. " dedi.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-bakkallarin...
Labels: , , , , ,