Bakan Çelik: Aday belirlemelerinde titiz davranıyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, polisevinde yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek, yerel seçimler için partisinin büyükşehir ve ilçe belediye başkan aday adaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Önemli bir sürecin içerisinde olunduğunu ifade eden Bakan Çelik,
"Tüm siyasi partiler Mart 2014 yerel seçimler için özellikle aday belirleme konusunda yoğun bir çaba sarf etmektedir. Bu anlamda AK Parti olarak biz de seçim bölgelerinde başarılarımıza yeni bir zafer ve yeni bir başarı ilave etmek için büyük bir çaba içerisindeyiz. Bu çerçevede genel merkezimiz aday belirleme çalışmalarını oluşturduğu üst kurul Sayın Başbakanımızın başkanlığında sürdürüyor. Biz de seçim bölgelerimizde bu üst kurul çalışmalarına katkı sunmak, altyapı oluşturmak ve seçim bölgelerimizde olup bitenleri sağlıklı bir şekilde Ankara'ya, üst kurulumuza, parti merkezlerimize aktarmak için Şanlıurfa'da bulunuyoruz"
dedi.

"ŞANLIURFA'YA HİZMET EDECEK BİR EKİP OLUŞTURMAK İSTİYORUZ"
Bakan Faruk Çelik, Şanlıurfa'ya hizmet edecek bir ekibi ortaya çıkarmak istediklerini belirterek,
"Bugün yerel seçimlerle ilgili görüşülmesi gereken bütün konuları, görüşülmesi gereken bütün kesimlerle görüşerek, inşallah biz de aday belirleme sürecine önemli katkı sunacağımıza inanıyorum. En doğruyu, en güzeli elde etmek, yakalamak ve bir takım ruhu içerisinde Şanlıurfa'ya hizmet edecek bir ekibi ortaya çıkarmak için biz de katkılarımızı sunma içerisinde olacağız. Bu yerel seçimler bir önceki seçimlerle Şanlıurfa açısından mukayese edilmeyecek seçimlerdir. Çünkü bütün Şanlıurfa'nın mülki sınırları 'büyükşehir' olmuş durumdadır. 1 milyon 800 bin vatandaşımız büyükşehir merkezi komutasında yönetileceği bir yeni döneme girmiştir"
diye konuştu.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-bakan-ce...
Labels: , , , ,