Suriyeli işçi cinayetinin şüphelileri adliyede

ŞANLIURFA'da, yapımı devam eden inşaatta, harç karma tartışması sırasında Suriye uyruklu Mahmut O.'nun öldürülmesinin ardından gözaltına alınan 3'ü kardeş 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Evren Sanayi Sitesi'nde yapımı devam eden bir inşaatta aralarında Suriyeli işçilerin de bulunduğu iki grup arasında harç karma meselesi yüzünden tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma sonrasında kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen tabancadan çıkan kurşunların isabet ettiği Suriye uyruklu Mahmut O. öldü. Cinayet ihbarı üzerine olay yerine giden polis, otomobille kaçmaya çalışan Abdullah, Mehmet, Burhan B. isimli kardeşler ile akrabaları olan Ahmet B.'yi gözaltına aldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulaması tamamlanan şüpheliler, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Polisin önlemleri eşliğinde kontrolden geçirilen şüphelilerden biri, acil servisten çıkarken 'Bize 200 Suriyeli saldırdı. Biz de kendimizi korumak için ateş ettik' diye bağırdı. 4 şüpheli sağlık kontrolünün ardından, 'Adam öldürme' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Haberin tamamı için:http://www.f5haber.com/sanliurfa/suriyeli-isci-cinaye...
Labels: , , , , , ,