Şanlıurfa'da gençlerle 'Tarihe Yolculuk' projesi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Yenişehir Gençlik Merkezi ile Şanlıurfa Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Tarihe yolculuk' projesi kapsamında Harran ve Göbeklitepe gezildi.

Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli, yaklaşık 50 genç ile birlikte güzel bir an geçirdiklerini ifade ederek, "Yaklaşık 50 bay-bayan gençlerimizle birlikte önce Harran'a giderek, burada Hayat Bin Kavs'ın türbesini, Harran iç kalesini ve ardından dünyanın ilk İslami üniversitesinin kalıntılarını gezme ve inceleme fırsatı bulan gençlerle daha sonra Harran'da tarihi evleri gezdik. Gezinin ikinci bölümünde ise tarihin sıfır noktası diye tabir edilen Göbeklitepe'ye gidildi. Buradaki kalıntıları da meraklı gözlerle inceleyen gençlerin keyfine diyecek yoktu. Bu da bizleri çok mutlu etti" dedi.

Vermiş olduğu desteklerden dolayı Şanlıurfa Belediyesi'ne teşekkür eden Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli, "Tarihi ve kültürel anlamda yaptığımız bu gezi için Şanlıurfa Belediyesine teşekkür ediyorum. Amacı ve konusu gençler olan merkezimiz çalışmalarına devam ediyor. Kurslar ve faaliyetlerin yanı sıra bu tür gezileri tekrarlayıp, geçlerimizin ilimizin kültür hazinelerini görmelerini sağlayacağız" diye konuştu.

Haberin tamamı için:http://www.f5haber.com/sanliurfa/gencler...
Labels: , , ,