Salih Ay kimdir

Haliliye Belediye Başkan aday adayı...

07.05.1981 Yılında Şanlıurfa’da doğan Salih Ay, ilk orta ve liseyi Şanlıurfa’da okuduktan sonra Harran Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü, Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği mezunudur…

2010 yılında beri Şanlıurfa’da var olan turizm sorunlarını çözmek ve turizm geliştirmek ve kalitesini yükseltmek için gönüllü olarak Şanlıurfa Turizm elçileri Derneğin Kurucusu ve Yönetici olarak görev yapmaktadır.

Şanlıurfa turizmini geliştirme ve kalitesi yükseltme uluslar arası alanda hak etiği konumu getirmek için dernek olarak Avrupa Birliğine projeler sunmakta kabul olan projeleri mevcuttur.

Ayrıca Türkiye geneli turizm sektör ve STK’larla sürekli iletişim halindedir.


Uzun yıllar Şanlıurfa’da Sivil toplum kuruluşu ve yöneticiliği bakımında uzman olan ve aktif olarak birçok derneğin kurucusu olup 2011 yılında beri ak-der derneğinde şuan mevcut Başkanlığını yürütmektedir.

Memleket meselelerini gündem getirmek ve bazı konulara ışık tutmak maksadıyla güncel konuları dile getiren, ülke ve bölgesel sorunların için çeşitli makaleler yazdı. Halen farklı gazete ve internet sitelerinde köşe yazarlığı yapmaya devam etmektedir.

Yabancı diller: İngilizce, Arapça ve Kürtçe…

2000 yılında beri Şanlıurfa Belediyesinde görev yapmakta olup Şanlıurfa’nın Belediyecilik konusunda, eksik olan sorunlarını ve mevcut sorunlarını birebir yaşamakta ve bilmektedir. İlçe köy ve merkez mahallelerinin tümünü sokak sokak bilmekte olup altyapı ve üstyapı olmak üzere, Sorunların çözümü için Tüm bilgi ve beceriye sahiptir...

AK Parti kurulduğunda beri Gençlik Kolları ve merkez ilçe mahalle teşkilatı görev aldım ve şu an halen AK Parti’nin aktif bir neferi olarak çalışmakta ve Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi anlayışını benimseyip aynı yolda devam etmektedir.

AK Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programını başarıyla tamamladı.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Haberin tamamı için:http://www.sanliurfaanket.com/pr...
Labels: , , , , , ,