Müslüm Gürses Müzesi Şanlıurfa'da açıldı

Şanlıurfalı Ünlü sanatçı Müslüm Gürses'in eşyalarının sergilendiği müze açıldı.

Müzede Müslüm Gürse'e ait plaklar, gözlük, teşbih, ayakkabı, takım elbisenin de içerisinde yer aldığı birçok eşyası sergilenmeye başladı. Atatürk Mahallesi'ndeki müzenin açılışı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Gürses'in eşi Muhterem Nur'un katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Çocukluk fotoğraflarından tutun da askerlik dönemine ait birçok fotoğrafın sergilenmeye başladığı müze, Şanlıurfa Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapıldı. Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur'un da katıldığı müzenin açılışı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapıldı. Bakan Çelik, Muhterem Nur tarafından karşılandı. Nur ile ayak üstü kısa sohbet edip hal-hatırını soran Çelik, geniş kitlelerin gönlünde taht kuran Gürses'in hayata gözlerini erken yumduğunu söyledi. Faruk Çelik, "Şanlıurfalılar olarak vefamızın gereği Türkiye'ye, sanatımıza gerçekten büyük katkı sağlamış, gençlerimizi arkasından koşturmuş böyle değerli bir sanatçımızın yaşaması ve yaşatılması konusunda önemli bir açılışı gerçekleştiriyoruz." dedi.

Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur Gürses, heyecanlı olduğunu belirtti. Nur, müzenin açılışına vesile olanlara sonsuz teşekkür ettiğini, herkesin bu müze için canla başla çalıştığını söyledi. Bu kadar güzel bir müzenin ortaya çıkacağını hiç tahmin etmediğini aktaran Gürses'in tüm hayranlarını Müzeyi görmeye davet etti.

Haberin tamamı için:http://www.f5haber.com/sanliurfa/muslum-gurses-muzes...
Labels: , , , , ,