Doç. Dr. Hasan Çeçe resmi başvurusunu yaptı

Eyyübiye Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Hasan Çeçe resmi başvurusunu bugün saat 14.00'te yaptı.

14 Mart 1977’de Eyyübiye ilçesi Tepe mahallesinde doğdu. Yavuz Selim İlkokulunu, Gazi ortaokulu ve Gazi Lisesini okul birinciliğiyle bitirdi. 1994 yılında girmiş olduğu üniversite sınavında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Tıp fakültesini 2000 yılında iyi dereceyle bitirdi. Aynı yıl girmiş olduğu tıpta uzmanlık sınavında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya hak kazandı. 2004 yılında Radyoloji Uzmanı oldu. 2004-2008 yılları arasında Şanlıurfa GAPEMAR merkezinde Radyoloji Uzmanı olarak çalıştı. Aynı yıllarda Şanlıurfa Tabip Odası Yönetiminde bulundu.

2008’de Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2012’de Doçent oldu. Halen Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalında Anabilim Dalı Başkanı ve SHMYO Tıbbi Görüntüleme Program Başkanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 60’ı yurtdışı olmak üzere 150’nin üzerinde yayınlanmış bilimsel makale ve bildirisi bulunmaktadır. Kendi bölümüyle ilgili yayınlanmış iki adet kitapta bölüm yazarlığı mevcuttur. Ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda on iki adet sunum yapmıştır. Değişik sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Seçim bölgesinin içinde yaşamış, bölgenin kronikleşmiş sosyoekonomik ve kültürel sorunlarını yaşayarak bilen ve bunlara çözüm üretebilecek donanım ve heyecanla aday olmaya karar verdi.

İngilizce, bölge dilleri olan Arapça ve Kürtçe’yi iyi düzeyde bilmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.
Labels: , , , , , ,