Şanlıurfa Belediyesi'nden eğitime 100 Bin TL destek

Şanlıurfa Belediyesi, "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalarla projeye 100 bin TL destek verdi.

Proje kapsamında çeşitli okulların klimaları, spor ve müzik malzemesi ihtiyaçları karşılandığı, binalarının tamamının boyandığı bildirildi.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, yaptığı açıklamada, yeni eğitim öğretime başlayan öğrencilere başarılar diledi. Fakıbaba, "İnsana yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Yarının geleceği olan bu günkü nesillere yaptığımız yatırımlar öğrencilerimize ve gençlerimize helal hoş olsun. Onlar için bu yıl okullara çeşitli desteklerde bulunduk. Eğitim her ülkenin öncelikli konularıdır. Biz de bu yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğüne e bağlı okullara ‘Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında 100 bin TL değerinde katkıda bulunduk" dedi.

Şanlıurfa Belediyesi ‘Okullar Hayat Olsun' projesiyle destek verdiği okullar arasında Gazi Anadolu Lisesi, Selçuklu İlkokulu ile Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi Selçuklu ve Yenice Binaları, Mahmut İkbal Büyükkırcalı Endüstri Meslek Lisesi, Yenice İlk ve Ortaokulu bulunuyor.

Belediye, proje kapsamında Gazi Anadolu Lisesi'nde kendi tutuğu işçiler ve aldığı malzemelerle okulun sınıfları, koridorları dahil tamamını boyattı. Gazi Anadolu Lisesi'nin bahçe duvarlarının boyanması ve saha çizgilerinin çizilmesini de yaptıran Şanlıurfa Belediyesi, okul bahçesinde bulunan kamelyaları yeniledi.

Şanlıurfa Belediyesinin "Okullar Hayat Olsun" projesine verdiği destekle bin 510 öğrencisi ve 45 kadrolu öğretmeni bulunan Gazi Anadolu Lisesi pırıl pırıl oldu.

Belediyenin proje kapsamında destek verdiği okullardan Selçuklu İlk ve Orta Okul'una kamelyalar yapıldı, 15 adet oturma bankı yaptırıldı. Belediyenin okula spor malzemesi olarak da büyük destek sağladığı belirtildi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Selçuklu ve Yenice binalarına da Şanlıurfa Belediyesi büyük destek sağladı.

Mahmut İkbal Büyükkırcalı Endüstri Meslek Lisesi'ne ise 10 adet oturma bankı yaptıran Şanlıurfa Belediyesi'nin, okulun spor malzemesi ve müzik aletleri ihtiyacını da karşıladığı kaydedildi.

Haberin tamamı için:http://www.f5haber.com/sanliurfa/sanliurfa-belediyesi-nden...
Labels: , , , , ,