Bogdan Tanjevic istifa etti

A Milli Takım antrenörü Bogdan Tanjevic görevini bıraktı.

Eurobasket 2013'te alınan kötü sonuçlar yüzünden turnuvadan elenen A Milli Basketbol takımımızda antrenör Bogdan Tanjevic istifa etti.

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda 9 yıldır antrenörlük yapan Bogdan Tanjevic,"Avrupa Şampiyonasında yaşadığımız felaketi kabul ediyorum ve bütün sorumluluğu üstüme alıyorum" diyerek görevinden ayrıldığını duyurdu.

TANJEVİC'İN İSTİFASI KABUL EDİLDİ
Milli takımımızın teknik yapılanması ile ilgili yeni bir değişikliğe gidiliyor. Tanjevic’in istifasını kabul ediyoruz. Herkesin önünde Bogdan Tanjevic'e teşekkür ediyorum. Kendisine hem Türk hem de dünya basketboluna katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bize olan sevgisi saygısı her zaman devam edecek. Ben inanıyorum. Kendisinin İstanbul'da evi de var. Bizlerden uzaklaşmayacak. Bir diğer önemli kararımız milli takımlardaki taktik ve stratejilerimizi değiştirmek olacak. Geldiğimiz noktada yaptığımız yanlışlar neler ve bunları nasıl düzeltebiliriz; bunu değerlendireceğiz. Sadece federasyon olarak değil basketbol ailesinden görüşler alacağız. Bildiğiniz gibi 16 yaş takımımız Avrupa Şampiyonu oldu. Bu sene de 18 yaş takımı Avrupa Şampiyonu oldu. Eğer onların önlerindeki bir iki senesini düzgün bir şekilde yönetirsek büyük başarılar getirebilirler.

Haberin tamamı için:http://kralspor.ensonhaber.com/tanyevic-isti...
Labels: , ,