Suriye'den atılan kurşun Ceylanpınar'da 1 kişiyi yaraladı

Suriye'nin Haseki kentine bağlı Rasulayn İlçesi'nde, El Nusra cephesi ile PKK'nın bu ülkedeki kolu PYD güçleri arasında çatışma çıktı.

PYD kontrolündeki Rasulayn'daki çatışmalar sırasında ateşlenen silahlardan çıkan mermu ve kurşunlar sınırı aşarken Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde 1 kişi yaralandı.

Suriye'nin Rasulayn İlçesi'nde, 16 Temmuzda başlayan ve aralıklarla devam eden çatışmalar, sabah saatlerinde yeniden şiddetlendi. Sık sık silah ve patlama seslerinin duyulduğu Rasulayn'dan ateşlenen silahtan çıan kurşun İstasyon Caddesi'nde yürüyen 36 yaşındaki Süleyman Doğantekin'e isabet etti. Karnından yaralanan Doğantekin, çağrılan ambulansla Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürülerek, tedaviye alındı. Acil serviste yapılan ilk müdahalesi sonrası karın bölgesine isabet eden mermi nedeniyle hayati tehlikesi bulunan Süleyman Doğantekin, Şanlıurfa'ya sevk edildi.

ÖĞRETMENEVİ'NE UÇAK SAVAR MERMİSİ İSABET ETTİ
Çatışmalar sırasında bir uçaksavar mermisi de sınır hattındaki Öğretmenevi duvarına isabet etti. Paniğe neden olan mermi, binada hasara yol açtı. Yine sınırı aşan bazı mermiler ilçedeki ev ve işyerlerine isabet ederek hasara neden oldu.

Aralıklarla silah ve patlama seslerinin duyulduğu Rasulayn'daki çatışmalar nedeniyle güvenlik güçleri sınır hattında önlemlerini arttırdı.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-suriye-den-ati...
Labels: , , , ,