Şanlıurfalılar Rojova için yürüdü

Barış ve Demokrasi Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı Kadın Meclisi üyeleri ve Suriye'den gelen kadınların da katıldığı "Rojovaya Destek yürüyüşü" yapıldı.

Barış ve Demokrasi Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı Kadın Meclisi üyeleri ve Suriye'den gelen kadınların da katıldığı "Rojovaya destek yürüyüşü" yapıldı. Eylemde yasadışı slogan atan grup ve polisler arasında arbede yaşandı.

Topçu Meydanı'nda yürüyüş bir saat geçikmeli başladı. Polis ekipleri yürüyüşün yapılabilmesi için yasa dışı slogan atılmamasını istedi. Yürüyüşçülerin de bunu onaylaması üzerine eylem gerçekleşmeye başladı. Bu esnada bazı gösterciler polise küfür ederek slogan atmak istedi. Bunun üzerine polis ve bazı eylemciler arasından arbede yaşandı.

Kısa süreli arbedenin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında yürüyüş Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde son buldu.

Eylemciler adına açıklama yapan Kadın meclis üyesi Sibel Sütpak, "Suriye'de bir savaş yaşanıyor ve onlarca kadın burada tecavüz ediliyor. Bizim burda toplanmamızın amacı Rojova'ya destek vermektir. Onların yanında olduğumuzu ifade etmektir. İnşallah en kısa sürede bu katliamlar son bulur" dedi.

Eylemciler daha sonra alkış ve zılgıtlar eşliğinde dağıldı.

Haberin tamamı için:http://www.sondakika.com/haber/haber-sanliurfal...
Labels: , , , , ,