Başbakan'ın ağlamasıyla alay etti!

Başbakan'ın ağlamasını siyasi propaganda olarak niteleyen Emin Çölaşan ve Uğur Dündar köşelerindeki yazılarında Başbakan'ın ağlamasına yer verdiler.

Başbakan Erdoğan'ın İhvan liderinin öldürülen kızı Esma için ağlaması Sözcü yazarlarının topyekün saldırısına maruz kaldı.

Bugün Sözcü'nün müzmin muhalifi Emin Çölaşan, Mehmet Türker ve Uğur Dündar'dan 'ağlama" üzerine hem alaycı hem eleştirel yorumlar geldi.

İşte o yazılardan bölümler;

EMİN ÇÖLAŞAN ALAY ETTİ
"Tayyip yandaş bir televizyon kanalına çıkmış, üzüntüsünden ağlamış.
(...) Bu şahıs ne kadar duyguluymuş yaaa! Ama başkaları için duygulu, kendi insanı için duygusuz. Türkiye’de bizim binlerce insanımız, askerimiz, polisimiz, sivillerimiz öldü veya öldürüldü, nice dramlar yaşandı ve yaşanıyor. Onlardan birinin arkasından ağladığını görmedik, duymadık… Bırakın ağlamayı, üzüntüsünü bile açıkladığına tanık olmadık. Gezi olaylarında polis tarafından öldürülen fidan gibi gençler için acaba üzüldü mü, sevindi mi?

KUSURA BAKMASIN AMA BU AĞLAMA SİYASİ
Bunlar, ekranda ağlamalar falan siyasi propaganda yöntemleridir.
Canlı yayında ağlayarak seçmene göz kırpar, hem kendini acındırır, hem de “Vay be, bizim başbakan amma da duygulu adammış” dedirtirsin.
(...)
Kusura bakmasın ama astığı astık kestiği kestik bir şahıs, hiç tanımadığı Mısırlı bir kızın
arkasından sadece ve sadece siyasi nedenlerle ağlar görünüyor, hem de bunu kameraların karşısında yapıyor. Bir kez olsun bu ülkede ölenler, hapishanelerde haksız yere perişan duruma düşürülen kişiler ve onların aileleri için ağladığını görür veya duyarsam, bu yazdıklarım nedeniyle kendisinden özür dilemeyi görev bilirim.

Haberin tamamı için:http://www.habera.com/haber/Basbakan-in-ag...
Labels: , ,