Navigasyon artık bedava

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, ücretsiz olarak kullanılacak ‘Ulusal Ulaşım Portalı’ isimli navigasyon sistemini devreye soktu.

Sisteme ‘www.ulasim.gov.tr’ sitesinden ulaşabilir ya da akıllı telefon ve tabletler için uygulama olarak da indirilebilir.

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Ulusal Ulaşım Portalı’ isimli navigasyon (yön bulma) sistemi akıllı telefonlarda ve tablet bilgisayarda ücretsiz olarak kullanılabilecek. Alt yapısı Türksat tarafından hazırlanan www.ulasim.gov.tr portalından vatandaşlara, gidecekleri yerle ilgili alternatifli güzergah seçeneği sunduğunu söyleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar, “Türkiye’deki e-dönüşüm kapsamında Bakanlığın yerine getirmekle yükümlü
olduğu bilişim projesiyle yenilenen yolların nasıl daha efektif kullanılması gerektiğini bilişim teknolojisiyle ortaya koyduk. Türkiye’deki e-devletten sonra kamudakien kapsamlı entegrasyon projesinde tamamen yerli harita kullanıldı” dedi.

Haberin tamamı için:http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/navigasyon-ar...
Labels: , ,