Netanyahu sert konuştu

İsrail Başbakanı Netanyahu ''Saldırılara sert yanıt vermeyi sürdüreceğiz'' dedi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Suriye'den Golan Tepeleri'ne düşen füzelere uyarı ateşi ile karşılık verildiği, İsrail sınırına düşecek herhangi bir füzeye anında ve sert bir şekilde yanıt verileceği ifade edildi.
İsrail'in 1973 yılından beri ilk kez Suriye'ye uyarı ateşi açtığı belirtiliyor.
Suriye ordu birlikleri, Golan Tepesi civarında zaman zaman muhalif silahlı direnişçileri hedef alan operasyonlar düzenliyor.
Suriye'yi yakından izliyoruz
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Dünya şunu anlamalıdır ki İsrail, saldırılar karşısında bir kenarda oturup beklemeyecektir. Hazırladığımız çok yoğun bir saldırıyla cevap vereceğiz. Aynı zamanda Suriye sınırımızda ne olup bittiğini de yakından izliyoruz" diye konuştu.
İsrail ordusunun, Gazze'ye yönelik hava saldırılarında ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi. İsrail ordusunun dün akşamdan bu yana düzenlediği hava saldırılarında çoğu sivil 6 Filistinli öldü, 38 kişi yaralandı.
Gazze'den İsrail'in güneyindeki Şa'ar Hanegev ve Siderot yerleşim birimlerine atılan roketler sebebiyle 7 İsraillinin hafif şekilde yaralandığı belirtildi.
Gazze-İsrail sınırının her iki tarafındaki okullarda eğitime ara verildi.
Yanıt vermeyi sürdüreceğiz
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'den İsrail'in güneyine yapılan roket saldırılarına ilişkin olarak, "saldırılara karşı sert ve saldırgan biçimde yanıt vermeyi sürdüreceğiz" dedi.

Haberin tamamı için:http://www.trthaber.com/haber/dunya/netanyahu-sert-konustu-62829.html
Labels: , , , ,