Açılış maçını Radwanska kazandı

TEB-BNP Paribas WTA Championships Uluslararası Tenis Turnuvası başladı.. Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılan turnuvanın ilk maçında Agniezska Radwanska, Petra Kvitova'ya şans tanımadı.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvanın ilk gününde ilk olarak Beyaz Grup'ta Polonyalı Agniezska Radwanska ile Çek Petra Kvitova karşı karşıya gelirken, Radwanska turnuvanın son şampiyonunu 6-3 ve 6-2'lik setlerle 2-0 mağlup etti.

Maça rahat başlayan Radwanska 1-0 öne geçerken, son şampiyon Kvitova sert servisleriyle oyunda denge kurmaya çalıştı. Ancak Radwanska bir anda 3-0'lık üstünlük yakaladı. Seyircinin desteğini arkasına alan ve skoru 3-1 yapan Petra Kvitova, rakibinin servisini kırarak 3-2 yaptığı seti daha sonra 3-3 beraberliğe taşıdı. Rakibinin file önündeki hatalarını iyi değerlendiren Radwanska, yeniden üstünlüğü eline aldı. Rakibinin servisini kıran Polonyalı raket, 48 dakika süren ilk seti 6-3 kazanarak 1-0 öne geçti.

-Radwanska, ikinci seti de rahat aldı-
Agniezska Radwanska, ikinci sette de rahat bir oyun sergiledi.
Kvitova, 1-0 geriye düştüğü bu sette 1-1 beraberliği yakaladı. Ancak Çek tenisçi bu skorun ardından servislerde üst üste hatalar yapınca istediği sonucu alamadı. Rakibini savunmada tutan ve file önünde başarılı oyun çıkaran Radwanska, 4-1 öne geçtiği seti 6-2 alarak, maçı 2-0 kazandı.

Haberin tamamı için:http://www.ajansspor.com/tenis/wta/h/20121023/acilis_macini...
Labels: , , ,