İki kardeşin katil zanlısı yakalandı

Şanlıurfa'da, otomobil içerisinde başlarına tabancayla ateş edilerek öldürülen Aytekin ve Ali Dirik kardeşlerin cinayet şüphelisi Osman A, jandarma tarafından yakalandı

Aytekin ve Ali Dirik adlı kardeşler, geçen cuma günü Şanlıurfa-Gaziantep karayolunun 31’inci kilometresinde park halinde duran 63 YZ 108 plakalı otomobilde ölü olarak bulundu.

Dirik kardeşlerin başlarına sıkılan birer kurşun ile öldürüldüğünü belirleyen jandarma, olayın aydınlatılması için çalışma başlattı. Jandarmanın yaptığı yoğun çalışma sonrası, cinayetin Dirik kardeşler ile arasında alacak meselesinden dolayı husumet bulunan Osman A. tarafından işlendiği saptandı.

Şüpheli Osman A., dün gece jandarmanın düzenlediği operasyonla gizlendiği evde yakalandı. İl Jandarma Komutanlığı’nda sorgulanan şüpheli Osman A., öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Öldürülen iki kardeşin yakınlarının gelme ihtimaline karşı polis, adliye ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Yoğun güvenlik önlemi arasında adliyeye çıkarılan Osman A., ’Kasten birden fazla kişiyi öldürmek’ suçundan Cumhuriyet Savcısı’na ifade vermeye başladı.

Ömer ŞULUL/DHA

Kaynak:posta.com.tr
Labels: , , , ,