Abdullah Uçmak kimdir?

Abdullah Uçmak kim? Abdullah uçmak kimin adamı? 1998'de de Hasan Bora'nın adamı Abdullah Uçmak, Tatlıses'in otomobilini kurşunladı

İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıyı düzenlediği iddia edilen 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan biri daha önce Tatlıses'e suikastla suçlanan Abdullah Uçmak. Saldırıda kullanılan otomobil ve silah da yapılan operasyonda ele geçirildi.

İstanbul polisi düğmeye bastı ve 25 ayrı noktaya baskın düzenledi. Saldırıda kullanılan otomobil Avrupa Yakası’nda ele geçirildi ve aralarında Abdullah Uçmak’ın da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Saldırıda kullanılan otomobil ve silah da emniyet güçleri tarafından yapılan operasyonda ele geçirildi. Zanlılardan Abdullah Uçmak Pendik'teki evinde yakalandı.

Olayda kullanılan kiralık Fiat Linea arabanın içinde yer belirleme sistemi varmış. Bu bilgi polisin işini kolaylaştırdı. Polis yer belirleme sistemi kayıtlarıyla şüpheli arabanın olay gecesi bulunduğu yeri karşılaştırdı. Bu karşılaştırma sonucunda Tatlıses’i vuran kişilerin kiraladığı arabanın olay yerinde olduğu tespit edildi.

3 AY ÖNCE CEZAEVİNDEN ÇIKTI

Gözaltına alınan Uçmak, 2002 yılında yine kalaşnikoflarla yakalanarak, Tatlıses'e silahlı saldırı düzenleyeceği iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Uçmak'ın 6 ay önce Eylül ayında cezaevinden çıktığı belirlendi. Gözaltına alınan kişiler, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde 3 gün boyunca sorgulanacak.

UÇMAK - TATLISES HUSUMETİ

Uçmak ile Tatlıses arasındaki husumet uzun yıllara dayanıyor. 1998 yılında, Tatlıses'in aracına pompalı tüfek ile saldırmak suçundan yargılanan Uçmak ve iki adamını, o dönemde İbrahim Tatlıses affederek tahliye olmalarını sağlamıştı. Uçmak ve Tatlıses barış yemeği yemişti.

Tarih 2002'ye geldiğinde, TEM Stüdyosu'ndaki programının ardından aracıyla hareket ederken Tatlıses'e Gaziosmanpaşa Mevkii'nde ölüm pususu kurulmuştu. Saldırganlar programın saatini şaşırdığı için Tatlıses bu saldırıdan kurtulmuştu.

Ölüm pususu kuran araçtakiler ise bugün gözaltına alınan Abdullah Uçmak'ın adamlarıydı.

Kaynak: beyazgazete.com
Labels: ,